Rug Revalidatie
Onze rug revalidatie is gebaseerd op het RRS. Dit is een bewezen trainingssysteem. Het is toepasbaar binnen een (rug) hersteltraining en re-integratieprogramma’s op activiteiten in het dagelijks leven en sportniveau. Tevens wordt ons programma ingezet post operatief. Dit programma is een alternatief of vervanging voor revalidatie of rugschool in het ziekenhuis.
Het doel van het RRS is het weer belastbaar maken van de rug na een operatie of door (a)specifieke klachten en (langdurig) te weinig belasting, functieverlies heeft geleden. De belasting tijdens de training wordt bepaald door het aantal correct uitgevoerde herhalingen, het aantal kilogrammen is van ondergeschikt belang. Belangrijker is een goede stabiliteit en een technisch goed uitgevoerde oefening.
Tijdens de revalidatie wordt er gebruikt worden van ons sportcentrum en origene therapie. Tevens kan er indien nodig onze manueel therapeut worden ingeschakeld de psychosomatisch therapeut en onze bedrijfsfysiotherapeut.
De rug revalidatie staat onder leiding van Marije, fysiotherapeut bij het rug en nek centrum.